Δευτέρα 26 Αυγούστου 2019

Τεσσάρα της Ίντερ στη Λέτσε του Ταχτσίδη.

Εντυπωσιακή ήταν η Ίντερ στην πρεμιέρα της στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς υποδέχθηκε στο Μιλάνο τη Λέτσε και τη συνέτριψε με 4-0 για την πρώτη αγωνιστική της Serie A.

Οι νερατζούρι και ο τεχνικός τους, Αντόνιο Κόντε, μπήκαν με το δεξί στη σεζόν. Ο Μπρόζοβιτς άνοιξε το σκορ μόλις 21 λεπτά μετά από την έναρξη του ματς, ενώ Σένσι ύστερα από τρία λεπτά (24') έκανε το 2-0.
Με τη συμπλήρωση μίας ώρας ματς (60') βρήκε δίχτυα ο Ρομελού Λουκακού για το 3-0. Ο Βέλγος διεθνής φορ και θερινό μεταγραφικό απόκτημα από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε λογαριασμό στα γκολ με τη φανέλα της ιταλικής ομάδας.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 84ο λεπτό ο Αντόνιο Καντρέβα. Μάλιστα, αυτό το γκολ ήταν και το πιο όμορφο της βραδιάς στον ιταλικό Βορρά, καθώς το σουτ που έπιασε ήταν αδύνατο ν' απομακρυνθεί από τον Γκαμπριέλ.
Με τη Λέτσε αγωνίστηκε σε όλο το ματς ο Παναγιώτης Ταχτσίδης. Οι τζαλορόσι έπαιζαν από το 76ο λεπτό με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω της αποβολής του Φαρίας.